styl skandynawski

Styl skandynawski wnętrza czyli jaki?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Naturalny styl skandynawski wnętrza

Styl skandynawski wnętrza kojarzy się z bielą, drewnem i otwartymi przestrzeniami. Polacy pokochali go za rozświetlanie małych mieszkań oraz tworzenie przytulnej atmosfery. Spójne zaprojektowanie mieszkania w tym stylu nie jest wcale proste.

Kraje skandynawskie inspirują się naturą. W pomieszczeniach dominują proste, funkcjonalne formy. Przedmioty powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. W skandynawskich domach sprzęty przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Drewniane meble są drogie, jednak nikt nie powiedział, że muszą być nowe. Odnowione meble kupione na aukcjach czy w antykwariatach mają unikalny charakter.

Nie wszystko jest białe

Styl skandynawski skupia się na odpowiednim łączeniu kolorów. Pomieszczenia wypełniają zgaszone, naturalne barwy. Najpopularniejsze są odcienie beżu, zieleni oraz szarości. W jasnym wnętrzu te kolory nadają mu głębi i charakteru. Odpowiednie łączenie barw bywa trudne. W krajach skandynawskich popularne jest malowanie jednego elementu na wyrazisty kolor np. krzesła czy szafy. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenia nie są przytłaczające.

Skandynawskie dodatki również są przede wszystkim funkcjonalne. We wnętrzach nie ma miejsca na trzydzieści rodzajów figurek zrobionych z taniej krzemionki. Poduszki, koce, misy czy wazony mają służyć domownikom. Tutaj pojawia się okazja do dodania odrobiny koloru jasnym wnętrzom. Aby pomieszczenia wyglądały spójnie, dodatki również powinny być wykonane z dobrej jakości produktów.

Bawienie się wzorami

W skandynawskim wystroju wnętrz popularne jest korzystanie z tapet. Proste meble, białe podłogi i odsłonięte okna świetnie współgrają z ścianami, które przykuwają uwagę. Motywy pojawiające się na tapetach, to najczęściej rośliny lub zwierzęta albo geometryczne kształty. Kolory są zgaszone, inspirują się barwami obecnymi w skandynawskiej naturze.

W urządzaniu domu najważniejsze są indywidualne preferencje. Skandynawski styl jest świetną inspiracją, jednak jego zasady nie powinny przesłaniać potrzeb domowników. W końcu najważniejszą cechą północnoeuropejskiego wystroju jest funkcjonalność.

© 2019 drewniane-domy.com - mieszkaj pięknie, zdrowo i ekologicznie

Strona drewniane-domy.com używa ciasteczek. Jeśli nie akceptujesz tego opuść ją niezwłocznie.