skandynawski styl

Styl skandynawski a kolory i materiały

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Styl skandynawski od Carla Larssona

Jak sama nazwa wskazuje styl skandynawski pochodzi z północnej Europy. Historia tego stylu bierze swój początek z przełomu XIX i XX wieku, a za jego twórce uważa się Carla Larssona (szwedzki malarz). Stworzył on obrazy, w których przedstawił codzienność Szwedów w jasnych barwach, co zachęcało do tworzenia białych wnętrz. Można powiedzieć, że styl skandynawski charakteryzuje się funkcjonalnością, prostotą i naturalnością. Jasne kolory oraz minimalizm powoduje, że przestrzeń wydaje się dużo większa niż w rzeczywistości.

Neutralne kolory

Dla Skandynawów zawsze najważniejsza była praktyczna funkcja rzeczy, co przekładało się na zmniejszenie ilości niepotrzebnych mebli. Podstawową bazą kolorystyczną w tym stylu są jasne i neutralne kolory. Oczywiście muszą być one odpowiednio dobrane do naszej aranżacji. Biel, beż i szarość powinny przeważać na ścianach, umeblowaniu i w ostateczności podłodze. Jasne barwy sprawiają wrażenie, że pomieszczenia stają się bardziej jaśniejsze i przytulne. Wzbogacenie naszych wnętrz o drewnienia podłogi ociepli chłodny skandynawski wystrój.

Kolorowe dodatki i naturalne materiały

Ważną rolę w nowoczesnym projektowaniu mieszkań odgrywają kolorowe dodatki. Wyraziste i pastelowe odcienie, które zostaną połączone z bielą oraz szarością, z pewnością ożywią każde skandynawskie pomieszczenie. Otóż najpopularniejszym skandynawskim kolorem dodatków dekoracyjnych jest turkus, błękit, mięta, zieleń i delikatny róż. Natomiast materiały powinny nawiązywać do natury. Tak więc, stawia się na ich naturalność. Skandynawski styl jest spokojny, swobodny i przytulny. W skandynawskim mieszkaniu znajduje się dużo elementów zrobionych z naturalnego drewna. Dzięki temu podkreślony jest związek z przyrodą jak również ociepla się klimat domu. Oprócz drewna wykorzystuje się również naturalne tkaniny. Należą do nich: bawełna, len i juta. Doskonałym uzupełnieniem wnętrz w omawianym stylu są narzuty i pledy z grubym splotem. Skandynawski design to mieszkania inspirowane Północą, który zyskuje oraz więcej zwolenników. Na rynku znajdziemy wiele sklepów, które oferują dodatki i meble skandynawskie. Wato jednak odszukać w internecie sklep skandynawski. Wtedy będziemy mieli pewność, że są to oryginalne i wyjątkowe przedmioty.

© 2019 drewniane-domy.com - mieszkaj pięknie, zdrowo i ekologicznie

Strona drewniane-domy.com używa ciasteczek. Jeśli nie akceptujesz tego opuść ją niezwłocznie.