styl skandynawski

Madam Stoltz - historia marki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Naturalne wzornictwo

Styl skandynawski w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, również w Polsce. Kojarzy nam się z prostota, jasnymi kolorami, przede wszystkim bielą. Skandynawski design sprawia, że wnętrza są przytulne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Dominują w nich drewniane proste, meble. Jasne kolory mają sprawiać, że wnętrza wydają się większe, drewno ma je ocieplać. Styl ten powstał na północy Europy, gdzie klimat jest zimny i szybko zapada zmrok. Charakteryzuje go wykorzystanie naturalnych materiałów. Jedną z najlepszych i najbardziej popularnych marek, której specjalizacją jest styl skandynawski wnętrza, jest Madam Stoltz.

Co oferuje marka Madam Stoltz?

Jest to rodzinna firma, która zajmuje się projektowaniem i dekoracją wnętrz. Oferuje meble i skandynawskie dodatki. Między innymi są to lampy, poduszki, doniczki, lustra, szafki, koce, narzuty. Wiele z nich to przedmioty wykonywane ręcznie, inspirowane rękodziełem z Indii. Co mają wspólnego skandynawskie dodatki w stylu minimalistycznym z hinduskim bogactwem kolorów i wzorów? Skąd wzięło się połączenie prostoty formy z masywnym, bogato zdobionym stylem indyjskim? Wydaje przecież, że to dwie skrajności.

Krótka historia marki

Twórczynią firmy jest Pernille Stoltz. Założyła ją w 1995 roku na wyspie Bornholm, w Danii, gdzie się urodziła. Inspiracją jej stworzenia była właśnie podróż do Indii. Pernille wybrała się w nią ponad trzydzieści lat temu. Tamtejsza kultura tak ją zafascynowała, że postanowiła  spędzić tam kilka lat.  Żeby sfinansować podróż sprzedawała wytwarzaną przez siebie biżuterię. Pernille wspomina podróż jako mistyczne doświadczenie, od którego wszystko się zaczęło. Tam poznała tkaniny i lokalne wyroby, z których postanowiła w przyszłości zbudować swoją kolekcję. To właśnie miejscowi hindusi nazywali ją Madame, skąd wzięła się później nazwa marki. Resztę inspiracji znalazła na Bornholm. Po powrocie do Danii otwarła mały sklepik. Dziś jest to znana i rozpoznawalna marka na całym świecie. Madam Stoltz umiejętnie łączy styl skandynawski z kolorowym przepychem Orientu. Obecnie zatrudnia 25 pracowników i sprzedaje swoje produkty na całym świecie.

© 2019 drewniane-domy.com - mieszkaj pięknie, zdrowo i ekologicznie

Strona drewniane-domy.com używa ciasteczek. Jeśli nie akceptujesz tego opuść ją niezwłocznie.