metalowe meble

Meble z metalu do domu z drewna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drewno i meble z metalu

Kiedy myślimy o domu z drewna, często wyobrażamy sobie przytulne, rustykalne wnętrza z meblami z tego samego materiału. Niemniej jednak coraz więcej osób przełamuje te trendy i wybiera meble z metalu. Mogą to być zarówno meble w całości metalowe, jak i łączone z innymi materiałami. Ta nieoczywista kombinacja przynosi ciekawe rezultaty, tworząc kontrastowe zestawienia. Przy tym, jest w czym wybierać, bowiem w sprzedaży jest wiele propozycji. Jeśli w gotowych wyrobach nie znajdziemy niczego godnego uwagi, dostępne są też meble metalowe na zamówienie. Pośrednią opcją jest możliwość skorzystania z półproduktów, takich jak stelaże do stołów, które można wypełnić według swojego uznania.

Harmonijne połączenie metalu i drewna

Meble z metalu to świetny sposób na wprowadzenie nowoczesnego akcentu do wnętrza domu. Takie wyroby metalowe są trwałe i łatwe w konserwacji. Jednocześnie są dostępne w wielu stylach i wielkościach. Można wybierać pomiędzy stalą nierdzewną, aluminium, mosiądzem, a nawet stalą kortenowską, która z upływem czasu pokrywa się piękną, rdzawą patyną. Oczywiście najtańszym rozwiązaniem będzie zwykła stal malowana proszkowo lub natryskowo.

Metal, wbrew pozorom, świetnie komponuje się z drewnem. Choć może wydawać się zbyt surowy, w odpowiednich warunkach może dodać charakteru przestrzeni. Istotne jest jednak, aby zachować umiar i dbać o to, aby metal nie dominował nad naturalnym ciepłem drewna. Przykładem balansu mogą być metalowe wsporniki do półek, których blaty są drewniane.

Duży wybór mebli i dodatków

Metal to bardzo wdzięczny i plastyczny materiał. Dlatego każdy producent wyrobów metalowych posiada w swojej ofercie szeroki wybór mebli.

Pierwszym, co przychodzi na myśl są stoły i krzesła. Ich metalowe wersje mogą dodać nowoczesnego charakteru do jadalni lub kuchni w drewnianym domu. Szczególnie dobrze sprawdzają się modele z czarnego, matowego metalu. Mogą bowiem stanowić elegancki kontrast do drewnianych ścian i podłóg. Już same metalowe nogi do stołu z drewnianym blatem, to świetne połączenie.

Metalowe ramy łóżek, to kolejny sposób na wprowadzenie metalu do wnętrza. Mogą dodać industrialnego charakteru sypialni. Jeśli obok znajdzie się półka metalowa, całość stworzy funkcjonalny komplet.

Nie można też zapomnieć o oświetleniu, które ma zadania użytkowe, ale i dekoracyjne. Wybierać można spośród minimalistycznych opraw z metalu, które niekoniecznie wpisują się dobrze w drewniane otoczenie. Lepszym wyborem będzie lampa Edison, która przyciąga uwagę stylową żarówką. Takie źródła światła najczęściej emitują nastrojowe światło. W ten sposób można bez dużych nakładów stworzyć przytulne wnętrze. Warto też zwracać na skandynawskie dodatki, które często są inspiracją do tego, jak łączyć drewno z metalem.

© 2019 drewniane-domy.com - mieszkaj pięknie, zdrowo i ekologicznie

Strona drewniane-domy.com używa ciasteczek. Jeśli nie akceptujesz tego opuść ją niezwłocznie.