domy z bali

Domy z bali - budowa przed zimą

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Domy z bali - kiedy najlepiej zacząć ich budowę by zdążyć przed zimą

By domy z bali mogły być spokojnie wybudowane trzeba zarezerwować kilka tygodni. Wszystko oczywiście zależy od wielkości budynku, ale zazwyczaj udaje się je wznieść w ciągu 4-6 tygodni. Przeszkodą w ich budowie nie jest nawet zimą.

Budowa domów drewnianych zimą

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby budowa domów drewnianych odbywała się zimą. Jednak ze względu na dobro i komfort pracy pracowników, lepiej aby warunki były sprzyjające, a mrozy nie były zbyt dotkliwe. Ostatnie zimy w Polsce były stosunkowo ciepłe. Przez większość dni panowały dodatnie temperatury. W takim warunkach jak najbardziej można myśleć o budowie domu z drewna.

Dopasowywanie poszczególnych elementów

Podczas składania poszczególnych elementów drewnianych nie wykonuje się żadnych prac mokrych. Dlatego właśnie zima nie jest przeszkodą, aby domy z bali wtedy budować. Trzeba jednak pamiętać, aby bale wykorzystane do budowy były całkowicie suche. Dzięki temu nie będą pożywką dla grzybów i pleśni. Powinny zostać także zaimpregnowane odpowiednim preparatem. Rolą tej powłoki jest zabezpieczenie drewnianych bali do budowy domu z bala przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, owadów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Impregnacja drewna a zima

Drewniane bale w większości przypadków są odpowiednio zaimpregnowane, gdy są przywożone na miejsce budowy. Jeżeli budowa zostanie przerwane przez ostry atak zimy, czyli śnieżyce lub duże mrozy, nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać przed niekorzystnymi warunkami. Można to jednak zrobić, jeżeli jesień jest wyjątkowo łaskawa i preparat będzie w stanie szybko wyschnąć. Jeżeli jednak tak nie jest, ponowną impregnację można wykonać nieco później.

Jak to jest z tą zimą?

Jak już ustaliliśmy, domy z drewna można budować zimą. Trzeba jednak wykazać się tu odpowiednim rozsądkiem. Żadna firma nie wyśle swoich pracowników na plac budowy, jeżeli będą panowały duże mrozy. W takich warunkach drewniane domy budowałoby się bardzo ciężko, ze względu na to, że ręce pracowników niemiłosiernie by marzły.

O czym pamiętać planując budowę domu z bali zimą

Jeżeli planujesz budowę domu drewnianego zimą pamiętaj, aby najpierw sprawdzić przewidywane prognozy. Jeżeli okaże się, że zima ma być łagodna, domy drewniane z bali spokojnie można budować nawet w grudniu czy styczniu. Jeżeli jednak zapowiada się sroga zima z dużymi mrozami, lepiej domy z bali zacząć budować dopiero na wiosnę.

© 2019 drewniane-domy.com - mieszkaj pięknie, zdrowo i ekologicznie

Strona drewniane-domy.com używa ciasteczek. Jeśli nie akceptujesz tego opuść ją niezwłocznie.